Mechaninė ir aktyviosios anglies filtracija

Padės spręsti pramonėje ir technologiniuose procesuose kylančius užteršto vandens valymo iššūkius ir praplės pakartotinio vandens panaudojimo galimybes.

Įmonės turimos kompetencijos sorbentų parinkimo ir taikymo fizikinėse ir kompleksinėse (biosorbcijos) sistemose gali padėti spręsti pramonėje ir technologiniuose procesuose kylančius užteršto vandens valymo iššūkius ir praplėsti pakartotinio vandens panaudojimo galimybes. Tinkamai parinkti sorbentai arba jų sistemos gali pašalinti iš vandens įvairių tipų teršalus, įskaitant ir prioritetines medžiagas, aptinkamas vandenyje itin mažais kiekiais, tačiau keliančias nemažą susirūpinimą tiek pramonės, tiek buitinio užteršto vandens valymo metu.

Aktyvuotos anglies filtrai

Efektyvumo šalinant organinius junginius iš vandens bei kainos santykis yra pagrindinis adsorbcijos filtrų privalumas lyginant su kitais filtravimo sprendimais. Aktyvinta anglis efektyviai šalina iš vandens farmacinius junginius, ftalatus, pesticidus, herbicidus, chloridus, fosfatus. Adsorbcijos metu iš vandens sorbuojami organiniai junginiai ir sumažinama vandenyje esančių toksiškų junginių koncentracija. Taip pat, pašalinama vandens spalva ir nemalonus skonis. Įmonėms ar buitinių nuotekų valykloms galima pasiūlyti biologiškai aktyvintosios anglies reaktorius. Esant poreikiui, adsorbcijos filtrams galima pasiūlyti PVC granules ir kitokio tipo įkrovas, turinčias savitų privalumų ir pritaikomas atskirais atvejais.

Viena aktyvioji anglis palyginti greitai praranda adsorbcines savybes, o kartu ir efektyvų teršalų šalinimą, tačiau reaktoriuje esantys aktyviojo dumblo mikroorganizmai prisitvirtina prie aktyviosios anglies sudarydami bioplėvelę. Aktyviosios anglies poros yra palanki vieta mikroorganizmams maitintis ir augti, tokiu būdu sinchroniškai vykstant fizikiniams ir biologiniams teršalų šalinimo procesams – biosorbcijai. Taip yra išvengiama dažna aktyviosios anglies regeneracija – rečiau keičiant įkrovą reaktoriuje sumažėja eksploatacinės išlaidos.